Тараканівський форт (с. Тараканів) - Дубенський замок (м. Дубно)
 Тунель кохання (м. Клевань) - Вишнівецький замок (м. Вишнівець) 

Вже стало доброю традицією у нашому салоні виїжджати  не лише на семінари чи майстер класи у інші міста чи країни,  а пізнавати різні куточки нашої такої красивої країни. У 2016 році до зимового маршруту ми внесли північ нашої області та Рівненську область. 

Першою нашою зупинкою був Тараканівський форт, який вразив нас своєю історією. Великі кучугури снігу додали  нашим враженням таємничості. А з емоціями у нас завжди все гаразд!
Зовсім поруч шуміла автомобілями траса Львів-Київ, а тут - сонне царство воєн ХХ століття.  Чесно кажучи, після численних мандрів, ми вже не очікували побачити в Україні щось таке, що вразило би так сильно! Але Тараканівський форт перевершив усі сподівання. Та інформація і фото, що є в Інтернеті, не передають і маленької частки тих вражень, які справила  ця споруда.

Такого ми ще не бачили!!! Тараканівський форт — самостійне військове містечко площею 4 га. На 7-ми підземних рівнях, знаходились склади боєприпасів, житлові приміщення, хлібопекарня, пральні, церква, морг, 3 колодязі з водою та колодязі-пастки (слід бути уважними!). Форт зустрів нас складною системою підземних ходів, тунелів, лабіринів, ДОТів, сходів, до яких ми потрапили через рови, що оточують будівлю.

Тараканівський форт був збудований для укріплення західних кордонів Російської імперії. Планувалося збудувати подібні укріплення вздовж усього кордону, для чого у 70-х рр. ХІХ ст. військовий департамент підготував відповідні проекти. Але у життя був втілений тільки один, саме той, руїни якого ми побачили власними очима.  


Розпочалося будівництво форту у 70-х рр. ХІХ ст., а закінчено було у 1895 році. Слід сказати, що ще від початку великого стратегічного значення форт не мав, тому що був невдало спланований військовим відомством. Тому можна сказати, що ця колосальна споруда є прикладом традиційного російського марнотратства.

 


Форт «брав участь» у Першій світовій війні (ним володіли австрійські війська), потім у 20-х рр. тут були поляки. А ось у період Другої світової війни форт вже втратив своє стратегічне значення, тому якихось значущих подій тут не відбувалося.  У 60-х рр. тут планувалося облаштувати консервний склад, а потім склад автотракторних запчастин. Ці спроби не були вдалими через великий рівень вологості приміщень. Насправді, зараз споруда в аварійному стані, все позаростало кущами і деревами. Та мури всередині ще міцні.  Передати словами враження від побаченого неможливо!!!

 

 

 

 

 

 

Другою нашою зупинкою був Дубенський замок. У наймогутнішій фортеці Волині ми прогулялися територією, оглянули військові каземати, підземелля, палац, бастіон, легендарну вежу "Беатка". 

 

 

 

 

 

 

 

 Третьою  нашою зупинкою був "Тунель кохання" у містечку Клевань Рівненської області.  Відомий на весь світ "Тунель кохання" має право так називатися! Він чудовий кожної пори року. А який він взимку - дивіться наші фото:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Затишна новорічна вечеря, яку організували ми самі , була у "Смерековій хаті". Чого там тільки не було: і конкурси, і катання з гірки, і гра в сніжки. Вранці господарі люб'язно покатали нас на конях серед засніженого соснового лісу. Неймовірна краса! 

 

 

 

 

 

 

 

 

А далі нас чекала дорога додому. Ми подякували гостинним господарям та вирушили в напрямку Тернополя... 

 

Як і було заплановано, наступною нашою зупинкою став собор Храм Преображення Господньогоу м. Кременці, у якому чудова жінка провела нам невеличку екскурсію. Будівництво храму було розпочато у 1731 році при підтримці родини Вишнівецьких. Чотирнадцять років праць і величезних грошових витрат не минули дарма – Кременець отримав не тільки величний храм (фундатором став старший з братів Вишнівецьких), але і побудовані разом з ним будівлі Колегіуму, який перетворив його в релігійно-просвітницький центр східної частини Польського королівства. Сьогодні це храм Української православної церкви. Ми гордимося, що у нас така чудова та довга історія.

 

 

 

 

 

 

Вишнівецький замок у м. Вишнівець вразив нас своєю ошатністю та новими експозиціями.

Ми подивилися церкву, у якій вінчався  Лже Дмитрій та Марина Мнішек...
та посиділи на лаві, на якій сидів та писав твори Тарас Шевченко. 

 

   А далі? А далі   буде літо... 

Додати коментар

Кабінет тату і перманентний татуаж

Кабінет тату і перманентний татуаж

З появою тату міняються погляди оточуючих. Разом з тим змінюється сприйняття світу. Дмитро Нагієв ...

Перукарський зал

Перукарський зал

Зачіска впливає на те, як складається день, а в результаті - і все життя ...

Кабінет манікюру та педикюру

Кабінет манікюру та педикюру

Руки - візитна картка жінки, шия - її паспорт.  Coco Chanel ...

Кабінет візажу

Кабінет візажу

Обличчя це безумовно візитівка кожної жінки, як і будь-кого з мужчин.   Коко Шанель ...

Кабінет косметології

Кабінет косметології

 У людині повинно бути все прекрасно: і обличчя, і одяг, і душа, і думки. Антон Павлович Чехов ...

Кабінет кореції фігури

Кабінет кореції фігури

  Ефект масажу - природна відновна сила організму, сила життя ...